Opinie o Nas
 • Test immunologiczny 25 szt.

Brak towaru
1208.25
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 72h
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Paczkomaty InPost 10
Dostępność Brak towaru
Zostaw telefon

Test na Korona wirusa to wyrób medyczny przeznaczony dla profesjonalnego użytkownika, według definicji z art. 2 pkt 1.26) Ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.  Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że testy nie są przeznaczone do użytku domowego przez osoby prywatne.

Zestaw składa się z opakowania, w którym znajduje się 25 szybkich testów kasetowych. Cena dotyczy pudełka z 25 testami.

 


PRZEZNACZENIE

 

COVID-19 IgM/IgG Antibody (IgM/IgG) Combined Test Kit jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania przeciwciał IgM i IgG przeciwko SARS-CoV-2 w ludzkiej surowicy, osoczu lub pełnej krwi do stosowania jako pomoc w diagnostyce zakażeń COVID-19. Wyniki ujemne nie wykluczają zakażenia COVID-19 i nie powinny być wykorzystywane jako jedyna podstawa do podjęcia decyzji o leczeniu lub innych decyzji dotyczących postępowania z pacjentem.

 

Jak dotąd występuje 7 typów ludzkiego koronawirusa (HCoV) powodujących choroby układu oddechowego u ludzi: HCoV-229E, HCoV-OC43, HCoV-NL63, HCoV-HKU1, SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2, jest ważnym patogenem powodującym infekcje układu oddechowego u człowieka. Wśród nich SARS-CoV-2 jest nowym szczepem koronawirusa powodującym COVID-19, który nigdy wcześniej nie występował u ludzi. Objawy kliniczne COVID-19 są objawami ogólnoustrojowymi, takimi jak gorączka i zmęczenie, którym towarzyszy suchy kaszel i duszność itp., mogące szybko rozwinąć się w ciężkie zapalenie płuc, niewydolność oddechową i poważne zaburzenia oddychania. Stan zagrożenia, wstrząs septyczny, niewydolność wielonarządowa, poważne zaburzenia metabolizmu kwasowo-zasadowego itp. stanowią nawet zagrożenie dla życia.

 

Ogólnie, po zakażeniu wirusem organizm może wytwarzać przeciwciała IgM i IgG. Poziom przeciwciał IgM na ogół zaczyna rosnąć w ciągu 1 tygodnia od pierwszej infekcji i osiąga pik w ciągu 2-3 tygodni. IgG pojawia się później niż IgM, zazwyczaj około 14 dni po zakażeniu, osiąga pik w ciągu 5 tygodni, a może trwać 6 miesięcy, a nawet lat. Okres rekonwalescencji pacjenta jest 4 razy, lub więcej, dłuższy niż występowanie miana przeciwciał IgG ostrej fazy lub w razie skrócenia ma kliniczne znaczenie diagnostyczne dla infekcji wirusowej.

 

ZASADA

COVID-19 IgM/IgG Antibody (IgM/IgG) Combined Test Kit jest jakościowym testem immunologicznym bocznego przepływu do wykrywania przeciwciał IgM i IgG przeciwko SARS-CoV-2 w ludzkiej surowicy, osoczu lub pełnej krwi. W opisywanym teście, monoklonalnym przeciwciałem przeciwko ludzkiej IgM i monoklonalnym przeciwciałem przeciwko ludzkiej IgG są osobno powleczone obszary linii testowej kasety testowej. Podczas testu próbka reaguje z rekombinowanymi antygenami SARS-CoV-2, które są oznakowane na cząsteczkach lateksowych. Mieszanina migruje w górę membrany, i reaguje z przeciwciałami przeciwko ludzkiej IgM i/lub ludzkiej IgG znajdującymi się na membranie i tworząc jedną lub dwie kolorowe linie w obszarach testowych. Wystąpienie kolorowej linii w jednym lub obu obszarach testowych wskazuje na dodatni wynik. W obszarze kontroli zawsze pojawia się kolorowa linia kontroli, o ile test przeprowadzono prawidłowo.

 

ODCZYNNIKI

Zestaw zawiera białko powierzchniowe S (spike-protein) wirusa SARS-CoV-2 i znakowane cząstki białka nukleokapsydu oraz przeciwciało przeciwko ludzkiej IgG, przeciwciało przeciwko ludzkiej IgM powleczone na membranie.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Przed wykonaniem testu proszę przeczytać wszystkie informacje zawarte w tej ulotce dołączonej do opakowania.

 • Produkt przeznaczony wyłącznie do profesjonalnej diagnostyki in vitro. Nie stosować po upływie terminu ważności.

 • Do czasu użycia test musi pozostać w szczelnie zamkniętej torebce.

 • Prawidłowe przechowywanie i transport próbek ma decydujące znaczenie dla wykonania tej próby.

 • Wszystkie próbki należy uznać za potencjalnie niebezpieczne i należy stosować procedury postępowania z czynnikami zakaźnymi.

 • Podczas badania próbek należy nosić odzież ochronną, taką jak odzież laboratoryjną, rękawice jednorazowe i gogle ochronne.

 • Zużyte testy należy utylizować zgodnie z przepisami krajowymi.

 

PODSTAWOWE SKŁADNIKI

Materiały dostarczone

 • 25 pojedynczych zapieczętowanych torebek, każda zawiera:

1 x kaseta testowa

1 x torebka z osuszaczem

 • 25 jednorazowych zakraplaczy

 • Bufor (2*3ml)

 • Ulotka dołączona do opakowania

 

Niezbędne materiały niewchodzące w zakres dostawy

 • Pojemniki do przechowywania próbek

 • Wirówka (tylko do osocza)

 • Czasomierz

 • Lancety (tylko do próbek pełnej krwi z palca na pasku)

 •  

 • PRZECHOWYWANIE I TRWAŁOŚĆ

 • Przechowywać w stanie zapakowanym w temperaturze pokojowej lub w lodówce (2-30°C). Test jest stabilny do daty ważności wydrukowanej na szczelnie zamkniętej torebce. Do czasu użycia test musi pozostać w szczelnie zamkniętej torebce. NIE ZAMRAŻAĆ. Nie stosować po upływie terminu ważności. Roztwór buforowy powinien być ponownie zamknięty w czasie po użyciu. Przechowywać z dala od źródła ciepła.
Kto może zakupić testy?


Zakłady opieki zdrowotnej, szpitale, przychodnie, kliniki a także lekarz, laborant, farmaceuta, pielęgniarka, weterynarz, podając numer wykonywania zawodu, niektóre zawody potrzebują pisemnej zgody na przebicie palca. Ponadto, każda firma, podając NIP.
W przypadku zakupu przez osoby nieuprawnione, zamówienie będzie anulowane a ewentualne wpłaty pieniędzy zwracane POMNIEJSZONE o koszty obsługi płatności, wyszczególnione podczas zakupu. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
Załóż konto w blondasy.pl i płać mniej

Zbieraj punkty w programie rabatowym

Darmowa wysyłka już od 300zł

Przy wpłacie na konto

Darmowa wysyłka już od 300zł

Przy wpłacie na konto

 • Producenci